06125C473KAT2W
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
06125C473KAT2W
06125C473KAT2W
Part Number
06125C473KAT2W
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0612
Data sheet
06125C473KAT2W.pdf
Delivery Services
06125C473KAT2W
Comments
    06125C473KAT2W Specifications
    FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Package / Case0612 (1632 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C