06126D105KAT2V
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
06126D105KAT2V
06126D105KAT2V
Part Number
06126D105KAT2V
Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0612
Data sheet
06126D105KAT2V.pdf
Delivery Services
06126D105KAT2V
Comments
    06126D105KAT2V Specifications
    FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1 µF
    Package / Case0612 (1632 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C