0612ZD684KAT2V
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0612ZD684KAT2V
0612ZD684KAT2V
Part Number
0612ZD684KAT2V
Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0612
Data sheet
0612ZD684KAT2V.pdf
Delivery Services
0612ZD684KAT2V
Comments
    0612ZD684KAT2V Specifications
    FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Package / Case0612 (1632 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C