08051A471F4T4A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
08051A471F4T4A
08051A471F4T4A
Part Number
08051A471F4T4A
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 0805
Data sheet
08051A471F4T4A.pdf
Delivery Services
08051A471F4T4A
Comments
    08051A471F4T4A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C