08051C330JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
08051C330JAT2A
08051C330JAT2A
Part Number
08051C330JAT2A
Description
CAP CER 33PF 100V X7R 0805
Data sheet
08051C330JAT2A.pdf
Delivery Services
08051C330JAT2A
Comments
    08051C330JAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C