08053A6R8JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
08053A6R8JAT2A
08053A6R8JAT2A
Part Number
08053A6R8JAT2A
Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0805
Data sheet
08053A6R8JAT2A.pdf
Delivery Services
08053A6R8JAT2A
Comments
    08053A6R8JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance6.8 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C