08053E103ZAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
08053E103ZAT2A
08053E103ZAT2A
Part Number
08053E103ZAT2A
Description
CAP CER 10000PF 25V Z5U 0805
Data sheet
08053E103ZAT2A.pdf
Delivery Services
08053E103ZAT2A
Comments
    08053E103ZAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C