08055C331KAZ2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
08055C331KAZ2A
08055C331KAZ2A
Part Number
08055C331KAZ2A
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0805
Data sheet
08055C331KAZ2A.pdf
Delivery Services
08055C331KAZ2A
Comments
    08055C331KAZ2A Specifications
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C