0805E103K101KHT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805E103K101KHT
0805E103K101KHT
Part Number
0805E103K101KHT
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 10000PF 100V 0805
Data sheet
0805E103K101KHT.pdf
Delivery Services
0805E103K101KHT
Comments
    0805E103K101KHT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.054" (1.37mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C