0805F103M500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805F103M500CT
0805F103M500CT
Part Number
0805F103M500CT
Description
MLCC 0.01UF 50V Y5V 0805
Data sheet
0805F103M500CT.pdf
Delivery Services
0805F103M500CT
Comments
    0805F103M500CT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C