0805F104Z100CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805F104Z100CT
0805F104Z100CT
Part Number
0805F104Z100CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.1UF 10V Y5V 0805
Data sheet
0805F104Z100CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0805F104Z100CT
Comments
    0805F104Z100CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C