0805F683M160CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805F683M160CT
0805F683M160CT
Part Number
0805F683M160CT
Description
MLCC 0.068UF 16V Y5V 0805
Data sheet
0805F683M160CT.pdf
Delivery Services
0805F683M160CT
Comments
    0805F683M160CT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.068 µF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C