0805J1000332MXRE03
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805J1000332MXRE03
0805J1000332MXRE03
Part Number
0805J1000332MXRE03
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Data sheet
0805J1000332MXRE03.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0805J1000332MXRE03
Comments
    0805J1000332MXRE03 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C