0805J1000470MCRE03
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805J1000470MCRE03
0805J1000470MCRE03
Part Number
0805J1000470MCRE03
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805J1000470MCRE03.pdf
Delivery Services
0805J1000470MCRE03
Comments
    0805J1000470MCRE03 Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C