0805N0R5B100CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805N0R5B100CT
0805N0R5B100CT
Part Number
0805N0R5B100CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.5PF 10V NPO 0805
Data sheet
0805N0R5B100CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0805N0R5B100CT
Comments
    0805N0R5B100CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance0.5 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C