0805N100K631CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805N100K631CT
0805N100K631CT
Part Number
0805N100K631CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 10PF 630V NPO 0805
Data sheet
0805N100K631CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0805N100K631CT
Comments
    0805N100K631CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C