0805N121J101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805N121J101CT
0805N121J101CT
Part Number
0805N121J101CT
Description
MLCC 120PF 100V NPO 0805
Data sheet
0805N121J101CT.pdf
Delivery Services
0805N121J101CT
Comments
    0805N121J101CT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance120 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C