0805N181J631CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805N181J631CT
0805N181J631CT
Part Number
0805N181J631CT
Description
MLCC 180PF 630V NPO 0805
Data sheet
0805N181J631CT.pdf
Delivery Services
0805N181J631CT
Comments
    0805N181J631CT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance180 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C