0805N330K201CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805N330K201CT
0805N330K201CT
Part Number
0805N330K201CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 33PF 200V NPO 0805
Data sheet
0805N330K201CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0805N330K201CT
Comments
    0805N330K201CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C