0805N3R9C631CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805N3R9C631CT
0805N3R9C631CT
Part Number
0805N3R9C631CT
Description
MLCC 3.9PF 630V NPO 0805
Data sheet
0805N3R9C631CT.pdf
Delivery Services
0805N3R9C631CT
Comments
    0805N3R9C631CT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance3.9 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C