0805VA220KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805VA220KAT2A
0805VA220KAT2A
Part Number
0805VA220KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Data sheet
0805VA220KAT2A.pdf
Delivery Services
0805VA220KAT2A
Comments
    0805VA220KAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance22 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C