0805X224K500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805X224K500CT
0805X224K500CT
Part Number
0805X224K500CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.22UF 50V X5R 0805
Data sheet
0805X224K500CT.pdf
Delivery Services
0805X224K500CT
Comments
    0805X224K500CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C