0805Y1000103MXRE03
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805Y1000103MXRE03
0805Y1000103MXRE03
Part Number
0805Y1000103MXRE03
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Data sheet
0805Y1000103MXRE03.pdf
Delivery Services
0805Y1000103MXRE03
Comments
    0805Y1000103MXRE03 Specifications
    SeriesFlexiCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y), Soft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C