0805ZC684K4T2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0805ZC684K4T2A
0805ZC684K4T2A
Part Number
0805ZC684K4T2A
Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0805
Data sheet
0805ZC684K4T2A.pdf
Delivery Services
0805ZC684K4T2A
Comments
    0805ZC684K4T2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C