100R14X105MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
100R14X105MV4T
100R14X105MV4T
Part Number
100R14X105MV4T
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Data sheet
100R14X105MV4T.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
100R14X105MV4T
Comments
    100R14X105MV4T Specifications
    SeriesTANCERAM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C