100S41Y226ZV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
100S41Y226ZV4E
100S41Y226ZV4E
Part Number
100S41Y226ZV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
Data sheet
100S41Y226ZV4E.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
100S41Y226ZV4E
Comments
    100S41Y226ZV4E Specifications
    SeriesTANCERAM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C