100S43X476MV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
100S43X476MV4E
100S43X476MV4E
Part Number
100S43X476MV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 47UF 10V X5R 4532
Data sheet
100S43X476MV4E.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
100S43X476MV4E
Comments
    100S43X476MV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance47 µF
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.175" L x 0.125" W (4.45mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C