100X14W224MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
100X14W224MV4T
100X14W224MV4T
Part Number
100X14W224MV4T
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603
Data sheet
100X14W224MV4T.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
100X14W224MV4T
Comments
    100X14W224MV4T Specifications
    SeriesX2Y®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.026" (0.66mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C