100X14X474MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
100X14X474MV4T
100X14X474MV4T
Part Number
100X14X474MV4T
Description
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603
Data sheet
100X14X474MV4T.pdf
Delivery Services
100X14X474MV4T
Comments
    100X14X474MV4T Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.026" (0.66mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C