100X18W474MV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
100X18W474MV4E
100X18W474MV4E
Part Number
100X18W474MV4E
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 1206
Data sheet
100X18W474MV4E.pdf
Delivery Services
100X18W474MV4E
Comments
    100X18W474MV4E Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C