101H10W126KQ4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101H10W126KQ4
101H10W126KQ4
Part Number
101H10W126KQ4
Description
CAP CER 12UF 100V X7R RADIAL
Data sheet
101H10W126KQ4.pdf
Delivery Services
101H10W126KQ4
Comments
    101H10W126KQ4 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance12 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.799" (20.30mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.929" L x 0.250" W (23.60mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)1.224" (31.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C