101P34W126KJ4C
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101P34W126KJ4C
101P34W126KJ4C
Part Number
101P34W126KJ4C
Description
CAP CER 12UF 100V X7R SMD
Data sheet
101P34W126KJ4C.pdf
Delivery Services
101P34W126KJ4C
Comments
    101P34W126KJ4C Specifications
    SeriesP
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Lead StyleJ-Lead
    Capacitance12 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / CaseStacked SMD, 8 J-Lead
    Thickness (Max)0.425" (10.80mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.387" L x 0.310" W (9.84mm x 7.87mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C