101S41W104KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101S41W104KV4E
101S41W104KV4E
Part Number
101S41W104KV4E
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Data sheet
101S41W104KV4E.pdf
Delivery Services
101S41W104KV4E
Comments
    101S41W104KV4E Specifications
    SeriesTANCERAM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C