101V15T330MN4W
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101V15T330MN4W
101V15T330MN4W
Part Number
101V15T330MN4W
Description
CAP CER 33PF 100V SMD
Data sheet
101V15T330MN4W.pdf
Delivery Services
101V15T330MN4W
Comments
    101V15T330MN4W Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Low Profile, Single Layer
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, SLCC
    Package / CaseNonstandard SMD
    Thickness (Max)0.008" (0.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C