101V20T470MT4W
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101V20T470MT4W
101V20T470MT4W
Part Number
101V20T470MT4W
Description
CAP CER 47PF 100V SMD
Data sheet
101V20T470MT4W.pdf
Delivery Services
101V20T470MT4W
Comments
    101V20T470MT4W Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, SLCC
    Package / CaseNonstandard SMD
    Thickness (Max)0.008" (0.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C