101X14N100MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101X14N100MV4T
101X14N100MV4T
Part Number
101X14N100MV4T
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Data sheet
101X14N100MV4T.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
101X14N100MV4T
Comments
    101X14N100MV4T Specifications
    SeriesX2Y®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.026" (0.66mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C