101X14N5R6DV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101X14N5R6DV4T
101X14N5R6DV4T
Part Number
101X14N5R6DV4T
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0603
Data sheet
101X14N5R6DV4T.pdf
Delivery Services
101X14N5R6DV4T
Comments
    101X14N5R6DV4T Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±0.5pF
    Lead Style-
    Capacitance5.6 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.026" (0.66mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C