101X15W221MV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101X15W221MV4E
101X15W221MV4E
Part Number
101X15W221MV4E
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0805
Data sheet
101X15W221MV4E.pdf
Delivery Services
101X15W221MV4E
Comments
    101X15W221MV4E Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C