101X18W104MV4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
101X18W104MV4
101X18W104MV4
Part Number
101X18W104MV4
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Data sheet
101X18W104MV4.pdf
Delivery Services
101X18W104MV4
Comments
    101X18W104MV4 Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C