102H46N333KQ4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
102H46N333KQ4
102H46N333KQ4
Part Number
102H46N333KQ4
Description
CAP CER 0.033UF 1KV NP0 RADIAL
Data sheet
102H46N333KQ4.pdf
Delivery Services
102H46N333KQ4
Comments
    102H46N333KQ4 Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.033 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C