102H47W223MQ4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
102H47W223MQ4
102H47W223MQ4
Part Number
102H47W223MQ4
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R RADIAL
Data sheet
102H47W223MQ4.pdf
Delivery Services
102H47W223MQ4
Comments
    102H47W223MQ4 Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±20%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.022 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.275" (6.99mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.370" L x 0.270" W (9.40mm x 6.86mm)
    Height - Seated (Max)0.302" (7.67mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C