102R18N470JV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
102R18N470JV4E
102R18N470JV4E
Part Number
102R18N470JV4E
Description
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1206
Data sheet
102R18N470JV4E.pdf
Delivery Services
102R18N470JV4E
Comments
    102R18N470JV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C