102S41N681KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
102S41N681KV4E
102S41N681KV4E
Part Number
102S41N681KV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 1210
Data sheet
102S41N681KV4E.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
102S41N681KV4E
Comments
    102S41N681KV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C