102S43W473KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
102S43W473KV4E
102S43W473KV4E
Part Number
102S43W473KV4E
Description
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1812
Data sheet
102S43W473KV4E.pdf
Delivery Services
102S43W473KV4E
Comments
    102S43W473KV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C