12063C103K4Z4A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12063C103K4Z4A
12063C103K4Z4A
Part Number
12063C103K4Z4A
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
Data sheet
12063C103K4Z4A.pdf
Delivery Services
12063C103K4Z4A
Comments
    12063C103K4Z4A Specifications
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C