12063E104ZAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12063E104ZAT2A
12063E104ZAT2A
Part Number
12063E104ZAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 0.1UF 25V Z5U 1206
Data sheet
12063E104ZAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12063E104ZAT2A
Comments
    12063E104ZAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C