12063E334MAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12063E334MAT2A
12063E334MAT2A
Part Number
12063E334MAT2A
Description
CAP CER 0.33UF 25V Z5U 1206
Data sheet
12063E334MAT2A.pdf
Delivery Services
12063E334MAT2A
Comments
    12063E334MAT2A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C