12063F104KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12063F104KAT2A
12063F104KAT2A
Part Number
12063F104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R 1206
Data sheet
12063F104KAT2A.pdf
Delivery Services
12063F104KAT2A
Comments
    12063F104KAT2A Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C