12065A100JA12A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12065A100JA12A
12065A100JA12A
Part Number
12065A100JA12A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 1206
Data sheet
12065A100JA12A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
12065A100JA12A
Comments
    12065A100JA12A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C