12067C153JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
12067C153JAT2A
12067C153JAT2A
Part Number
12067C153JAT2A
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
Data sheet
12067C153JAT2A.pdf
Delivery Services
12067C153JAT2A
Comments
    12067C153JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C